Realizované zakázky


Vesnické stavení Zámrsk

Toto vesnické stavení je svojí polohou a historií, která se datuje k roku 1870, krásným příkladem nemovitosti s potenciálem rodinného bydlení i rekreace. Nový majitel ocenil možnosti užití i genius loci tohoto stavení. Prostorný pozemek, uzavřený dvůr, staré postupy a architektonické prvky tomu stavení dodávají jedinečný charakter. I přes jeho horší stavebně technický stav, byla nemovitost inzerována a prodána v krátkém časovém období. Rád hledám výzvy a práce je mým koníčkem.

Újez u Chocně

Tento pozemek byl malým oříškem. Svažitý terén, v dolní části na mokřadu, přístup přes pozemky dalších majitelů a hojně prorostlý náletovými dřevinami. Zvolil jsem způsob série fotografií z dronu a také prokreslení map s přesnou polohou. Majitel i zájemce o nabytí ocenil zpracování podkladů a rychlost komunikace.

Je radost, dělat lidem radost. 

Prodej bytu

Realizaci této zakázky, jsem si opravdu užil. Majitel původně zadal prodej jinému makléři, který čtyři měsíce téměř nekomunikoval. Možná i proto byl zpočátku nedůvěřivý, ale dohodli jsme se o realitním zastoupení. Inzerci na prodej jsem zveřejnil nejen na inzertních portálech, ale také prostřednictvím sociálních sítích. V průběhu prvního týdne jsem komunikoval z prodávajícím denně a informoval ho o počtech zájemců na prohlídku, jejich reakci na nemovitost a taktéž jsem tlumočil jejich postřehy i námitky. Odezva u zájemců i výsledek prodeje naplnil očekávání. Prodejní cena v horní hranici odhadu. Nový majitel již realizuje své sny o moderním bydlení. Spokojený prodávající i kupující, výsledek dobře odvedené práce realitního makléře.

Rodinný dům

Maminka známé dostala dům darem od rodičů. Prodej domu se rozhodla realizovat svépomocí, avšak přecenila své znalosti a orientaci v realitním prostředí. Po několika dnech a neustálého obtěžování ze strany překupníků, se rozhodla svěřit mi vše okolo prodeje domu. Jako první krok jsem dům prohlédl, zaměřil a vypracoval odhad reálné tržní ceny. Dále jsem zadal vypracování průkazu energetické náročnosti budovy a dům profesionálně nafotil.

Sepsali jsme smlouvu o realitní zastoupení, nastavil jsem strategii prodeje a dům jsem inzeroval.  Veškeré informace, o technickém stavu nemovitosti, včetně dřívějších zásahů a rekonstrukcí, jsem prověřil již při posouzení nemovitosti, ale dále jsem prověřil i údaje o stavu hladiny potoka při povodních. Potok v  minulosti vystoupal pouze k základům, ale do domu se voda nedostala, což byla pozitivní informace. Takto připraven jsem již mohl nemovitost nejen inzerovat, ale především provádět s potencionálními kupci prohlídky. Přes obavy o delší časový úsek prodeje, nejen z důvodu vyšší ceny, byla kupní smlouva uzavřena již následující měsíc, a to v horní hranici tržního posouzení.

Kompletní proces prodeje od náběru až po předání novým majitelům, trval 2 měsíce a 14 dní, a to je slušný výsledek, se kterým mohu být spokojen nejen já, ale především majitelka, která i po odečtení nákladů na provizi RK, obdržela mnohem více finanční hotovosti za prodej, než původně plánovala.

Nejrychleji realizovaná zakázka

Klient se na mě obrátil, se záměrem zakoupit byt a ten následně dlouhodobě pronajmout. Vyhledal jsem pro něj takový, který svou polohou a velikostí odpovídal jeho představě. S majitelkou jsem si domluvil schůzku ještě téhož dne a předložil jí nabídku. Již následující den jsme v kanceláři podepsali patřičné dokumenty. Pro klienta jsem vyřídil i vše potřebné na Finančním úřadě a dále pak i převod všech energií.  Realizace zakázky (od požadavku nákupu - až do předání), byla dokončena v rekordním čase - 28 dní.

 

Když byt, není byt.

Prodej bytu, není vždy prodej bytu.

Tato zakázka byla složitější z důvodu prodeje jedné bytové jednotky, které jsou v domě definované na základě kupní smlouvy všech majitelů a obecního úřadu. Z právního hlediska se realizoval prodej podílu na rodinném domě a bylo tedy nutné (mimo jiné), se vypořádat i s předkupním právem ostatních majitelů. Byl to nelehký úkol, zejména z důvodu, že většina majitelů bydlí po všech koutech ČR. Díky mravenčí práci na sociální síti a on-line aktivitám, se podařilo dohledat i posledního z nich.  Vše se nám podařilo realizovat v termínu a nový majitel již nemovitost plně využívá.

Obtížné úkoly a překážky, jsou součástí práce realitního makléře.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů